Uroczystość II Rocznicy Posadzenia „Dębów Pamięci” oraz Nadania imienia Batalionu „Biedronka” 7 Drużynie Harcerskiej w Krzęcinie.

  „W dniu 29 listopada 2013r. przedstawiciele  naszego Związku w osobach: Aleksandra Szemioth (prezes) oraz Stanisław Libura i Barbara Łuczyńska, uczestniczyli w pięknej uroczystości: II Rocznicy Posadzenia „Dębów Pamięci” oraz Nadania imienia Batalionu „Biedronka” 7 Drużynie Harcerskiej w Krzęcinie. To właśnie ci harcerze przygotowali część artystyczną na naszą majową Pielgrzymkę na Jasną Górę.

     Uroczystość miała charakter harcerskiego kominka, ale uczestniczyła w nim cała społeczność szkoły, a właściwie  wsi, od Dyrekcji, Grona Pedagogicznego, Rady Rodziców, Księdza Proboszcza, który też jest harcerzem, uczniów, po personel całej Szkoły, który przygotował na poczęstunek góry pierogów.
    Dopisali też zaproszeni goście – przedstawiciele władz lokalnych, stowarzyszeń i organizacji, ale również potomkowie rodu Hallerów mieszkający przed wojną na tych ziemiach. Dwóm z nich: Stanisławowi Hallerowi i Feliksowi Grabskiemu, którzy zginęli w Katyniu, poświęcone są Dęby Pamięci posadzone na terenie Szkoły w 2011r.
    Wśród gości byli również członkowie rodzin walczących w szeregach Batalionów Chłopskich będących w strukturach Armii Krajowej, a na terenie Krzęcina działały pod kryptonimem „Biedronka”, które to imię przyjęła właśnie 7 Drużyna Harcerska.
    Oprócz wzruszającego programu artystycznego nawiązującego do ważnych wydarzeń z historii Polski, odbyło się uroczyste Przyrzeczenie Harcerskie, do którego, zgodnie z obrzędowością harcerską zaproszono jako Świadków przedstawicieli Związku Sybiraków.
    Żegnając się  z Harcerzami zostawiliśmy zdjęcia z Pielgrzymki do Częstochowy, kilka „Sybirackich” wydawnictw, śpiewniki ze zbiorem pieśni patriotycznych, oraz mikołajowe cukierki, umawiając się na kolejne spotkania.
Serdecznie pozdrawiam

    Barbara Łuczyńska
 Poniżej zdjęcia z uroczystości autorstwa Pani Barbary Łuczyńskiej

skanowanie0057skanowanie0058DSCF0268

DSCF0245DSCF0247DSCF0248

 

DSCF0249 DSCF0250 DSCF0253

DSCF0254 DSCF0258 DSCF0260

DSCF0261 DSCF0264