Informacje o najbliższych uroczystościach

Informacje o następnych uroczystościach i ważnych sprawach dla Związku Sybiraków

 

Zbliża się 81′ rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę.

Dzień 17września, obchodzony jako Dzień Sybiraka. Z powodu trwającej wciąż epidemii koronawirusa rezygnujemy ze spotkania Sybiraków u Ojców Kapucynów.
O godzinie 16:00 przedstawiciele Sybiraków złożą kwiaty pod tablicą pamięci o zamęczonych na zesłaniu, w krużganku loretańskim kościoła Kapucynów.

IPN organizuje skromne obchody dla uczczenia tej rocznicy i będą to:

o godzinie 17,00 – Msza św. w Katedrze Wawelskiej, po nabożeństwie nastąpi zejście pod Krzyż Katyński, gdzie o godzinie 18,00 odbędzie się krótka uroczystość i złożenie kwiatów pod Krzyżem Katyńskim i pod tablicami sybirackimi.

Informujemy ponadto, że pielgrzymka Sybiraków do Czernej jest planowana w dniu 15 listopada. Czy dojdzie do skutku będzie zależało od stanu epidemiologicznego w kraju. Podobnie będzie w kwestii spotkania opłatkowego, które przewidujemy na niedzielę 10 stycznia 2021r.

Z powodu pandemii odwołany został Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru w Białymstoku. który odbywał się corocznie we wrześniu.

W końcu września dobiega końca kadencja obecnego Zarządu Krakowskiego Oddziału Związku Sybiraków. Zebranie wyborcze nie może być zorganizowane ze względu na bezpieczeństwo członków Związku. Termin wyborów musi być przesunięty, przypuszczalnie do wiosny.

Z poważaniem Józef Kołodziej